Fr  צור קשר – Whatsapp  – 03-7285858 

מנתח פלסטי

כאשר מעוניינים לבצע ניתוח פלסטי כלשהו, הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא לבחור מנתח פלסטי. הבחירה במנתח פלסטי אינה יכולה להיות מקרית, היא חייבת להסתמך על דברים ברורים. בסופו של דבר, אתם עומדים לעבור ניתוח  פלסטי בפנים או בגוף בידיו של רופא מנתח שלא היכרתם קודם. כן, בהחלט, חשוב להכיר ולברר היטב על המנתח הפלסטי שינתח אתכם. עליכם לבדוק היטב מיהו מבחינה מקצועית ומהי רמת השירות והתקשורת שלו, לפני שתבחרו בו.

מנתח פלסטי

איך תבחרו מנתח פלסטי?

עולם הרפואה מתחלק לתחומים רבים ישנם רופאים מומחים  בתחום האורתופדיה, קרדיולוגיה, אורולוגיה, פנימית, רופאי משפחה ועוד. בתחומי ההתמחות השונים  ברפואה, נכללים  רופאים ורפאים כירורגים -מנתחים, כמו כן  בכל התמחות ישנם גם תתי התמחויות. כירורגיה פלסטית ואסתטית, הנה תחום העומד בפני עצמו, כאשר כירורג פלסטי הנו רופא שסיים 7 שנות לימודי רפואה, עבר סטאז’ מבחני רפואה ועבר התמחות בכירורגיה פלסטית במשך   5  שנים  באחד מבתי החולים בארץ. כירורג פלסטי ניתח ניתוחים פלסטיים שונים במסגרת בית החולים, נבחן שוב  ויש בידו תעודת מומחה בתחום זה ממשרד הבריאות בארץ והנו חבר באיגוד המנתחים הפלסטיים. חשוב לדעת כי בהתאם לחוק כל רופא יכול לעסוק בכירורגיה פלסטית-אסתטית למעשה, מותר לרופאים מתחומים אחרים כגון רופא עיניים, כירורג כללי, אורתופד, רופא אף אוזן גרון, מרדים לבצע טיפולים אסתטיים וגם ניתוחים פלסטיים ואסתטיים. חשוב לדעת ומומלץ לבחור במנתח פלסטי מומחה.

בדקו  היכן המנתח הפלסטי למד והיכן עובד כיום?

חשוב לבדוק איפה הרופא המנתח הפלסטי שעומד לערוך לכם את הניתוח למד? איפה התמחה? היכן עובד כיום? חשוב לבדוק שהמנתח פלסטי למד באוניברסיטה ברמה גבוהה, שהוא עבר השתלמויות חשובות בבתי חולים מרכזיים אוניברסיטאיים  בארץ ובחול. בדקו היכן הוא  עובד כיום בבית חולים מוביל בתחום הכירורגיה הפלסטית. או בקליניקה פרטית או בשניהם. האם הוא  חבר באיגוד הפלסטיקאים. כול זאת מעיד על המקצועיות והרמה הרפואית של המנתח הפלסטי.

מהו הניסיון המקצועי של המנתח הפלסטי?

בררו האם המנתח פלסטי מומחה ועד כמה המנתח הפלסטי מנוסה ובעל ניסיון מקצועי . בחרו במומחה בכירורגיה פלסטית. מומלץ לבחור רק במנתח פלסטי שיש לו מומחיות בכירורגיה פלסטית. עדיף שהמנתח הפלסטי יהיה חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. חשוב שתבדקו את קורות החיים של הרופא המנתח, מהו ניסיונו, איפה הוא למד, היכן התמחה, מתי סיים את ההתמחות והיכן עבד לאחר מכן. אפשר לבקש מהרופא לראות תעודות שלו. חשוב לוודא האם מעבר לפרקטיקה הפרטית הוא עובד גם במקומות אחרים, לרבות בבית חולים או מרפאות קופ”ח. כמו כן, חיוני מאוד לבדוק האם למנתח הפלסטי יש ניסיון בתחום הניתוח שאתם הולכים לעבור ולבקש ממנו שיציג בפניכם דוגמאות, המחשות, תמונות.   

מה אמינות מנתח הפלסטי? 

בחנו את אמינותו של הרופא – מנתח פלסטי אמין יבדוק אתכם היטב במהלך המפגש עמו. הוא  יקשיב לרצונות ולציפיות שלכם, יפעיל שיקול דעת  אסתטי, רפואי ומקצועי. כמו כן, הוא יסביר לכם במדויק האם באמת יש לכם צורך בניתוח, האם הניתוח אכן יענה על ציפיותיכם או שאפשר להסתפק בטיפול מקומי. מנתח פלסטי אמין יציג מול הפונים והמטופלים את האפשרויות הרפואיות והאסתטיות השונות העומדות בפניהם ולבחירתם. מנתח פלסטי, יפרט על היתרונות והחסרונות של הניתוח, על ההכנה לניתוח, על הניתוח עצמו ועל תהליכי ההחלמה כולל מגבלות וסיכונים אפשריים. שימו לב והיזהרו  ממצבים בהם המנתח הפלסטי שפניתם אליו ייראה לכם פזיז, לא יפרט בפניכם את כל האפשרויות הטיפוליות והניתוחיות, לא יתחשב בגילכם ובמצב הרפואי שלכם, ולא ישים דגש על התוצאות האסתטיות האפשריות שניתן להפיק מהניתוח. מומלץ לא להסתמך רק על תמונות אטרקטיביות – מומלץ לא להתלהב מאלבומי תמונות שמציגים מנתחים פלסטיים במרפאותיהם. מטבע הדברים, אף מנתח פלסטי לא יציג בפניכם את תוצאות הניתוחים הלא מוצלחים שלו, כך שלא ניתן להסתמך על תמונות בלבד. חשוב בהחלט לבקש לראות דוגמאות אך מאידך מומלץ לבקש מהמנתח שיציג בפניכם גם תמונות של צלקות שנשארות לאחר הניתוח כדי שתדעו למה לצפות.

כיצד נערכת פגישת היעוץ הרפואי לניתוח הפלסטי?

בפגישת הייעוץ  הרפואי לפני הניתוח תקבלו הסבר ומידע מלא על הפרוצדורה הטיפולית/הניתוחית המתוכננת. המנתח הפלסטי יבדוק ויערוך לכם בדיקה רפואית בהתאם לניתוח המבוקש וימליץ לכם על הפעולה האסתטית הנדרשת. חשוב לדבר עם המנתח הפלסטי  לשתף על החלומות הציפיות שלכם וההתלבטויות, ולשאול את כל השאלות הנדרשות לפני החלטה מושכלת. חשוב שתרגישו בנוח עם המנתח הפלסטי  ותקבלו המלצה רפואית מקצועית תוך מענה לכל התשובות שהעליתם בכל הקשור לניתוח ולהחלמה ממנו. ישנם מנתחים פלסטיים שאינם לוקחים תשלום ליעוץ, אחרים לוקחים תשלום על פגישת הייעוץ הרפואית לפני הניתוח ורופאים פלסטיים נוספים במידה ומבוצע ניתוח פלסטי מקזזים את התשלום מעלות הניתוח.

ניתוחים פלסטיים

מה הן ההמלצות על המנתח הפלסטי?

קבלו המלצות על מנתח הפלסטי שאתם רוצים.  בחרו  במנתח פלסטי שקיבלתם עליו המלצות מחברים, ממנותחים אחרים או מרופאים אחרים. אפשר למשל לשאול את רופא המשפחה אם הוא יכול להמליץ על מומחה בכירורגיה פלסטית. שימו לב, מומלץ לא להסתמך על המלצות שאתם מקבלים מאנשים לא מוכרים ברשתות החברתיות. הסתמכו רק על המלצות שהמקור שלהן רציני ומהימן, כשאתם מכירים את הממליצים ויודעים בדיוק עד כמה הם אמינים וראיתם את התוצאות.  בעניין זה חשוב לציין כי לא מעט אנשים שמתכוננים לעבור ניתוח פלסטי, נוטים להסתיר זאת מחברים ומכרים מטעמי בושה “ובשביל מה שכולם ידעו”, ובכך הם מפסידים מעגל ממליצים חשוב. עדיף להתגבר על הבושה לטובת הסיכוי שתקבלו מידע מהימן. לעיתים תתפלאו לגלות בין מכריכם כאלה שעברו בעצמם ניתוחים דומים,  ועד הרגע ששאלתם הם לא חשפו זאת ולא שיתפו אתכם.

כיצד התקשורת שלכם עם המנתח הפלסטי? 

וודאו האם נוצרה תקשורת וכימיה ביניכם לבין המנתח הפלסטי? חשוב מאוד שתהיה כימיה ותקשורת עם המנתח. הכוונה אינה ליחסים חבריים ואיש לא מצפה שתצאו עם המנתח לבילוי. הכוונה היא להרגיש עם הפלסטיקאי בנוח ולחוש חופשיים לתקשר אתו ולשאול אותו כל שאלה שעולה בראשכם לפני הניתוח וגם אחריו. צריך לוודא שמדובר במנתח פלסטי שיודע לתת שירות, שמספק הסברים מפורטים וברורים על כל מה שקשור לטיפול או לניתוח.  ניתוח פלסטי הוא מהלך מאתגר נפשית ופיזית עבור המנותח, לפיכך מלאכתו של המנתח אינה יכולה להסתכם בביצוע ההליך הכירורגי בלבד.

מה הזמינות של המנתח הפלסטי לביצוע הניתוח ולאחריו?

ודאו שהמנתח הפלסטי יהיה זמין עבורכם גם אחרי ביצוע הניתוח – מנתחים פלסטיים כמו רופאים רבים אחרים הם אנשים עסוקים ובני אדם רגילים, שנוסעים לחו”ל לכנסים או לחופשות פרטיות. בהתאם לכך, חשוב שבבחירת מנתח פלסטי תבדקו אם הוא יהיה זמין עבורכם גם בתקופה שלאחר הניתוח, אם הוא נוסע לחו”ל ואם כן – האם יוכל לתת מענה טלפוני, האם יש מי שייתן במקומו מענה טיפולי בהעדרו וכו’. הליווי הצמוד  של הרופא המנתח והשירות האישי והאדיב הם חלק חשוב מכל ההליך, והם צריכים להתקיים גם לאורך התקופה שלאחר הניתוח, ככל שהמצב הרפואי ידרש. 

היכן מבוצע הניתוח הפלסטי?

חשוב שהמטופל או המטופלת העומדים לעבור ניתוח  יבדקו היכן נערך הניתוח הרפואי? האם נערך בבית חולים פרטי ? מה שם בית החולים? האם הניתוח נעשב בקליניקה רפואית? חשוב לבדוק האם הקליניקה מאושרת לניתוחים פלסטיים על ידי משרד הבריאות? לאישור משרד הבריאות יש חשיבות רבה, וחשוב שתשימו לב לכך. חשוב לבדוק אם חדר הניתוח כלול ברשימת חדרי הניתוח הפרטיים שמאושרים לניתוחים פלסטיים. יש אפשרות לבדוק את חדר הניתוח וחדר ההתאוששות  בו אתם אמורים להיות מנותחים ובדיקת  האפשרויות כאשר יש סיבוך בניתוח . חדרי הניתוח חייבים להיות ברישיון משרד הבריאות נקיים ומסודרים.

האם הניתוח הפלסטי  נערך בהרדמה מלאה או  הרדמה חלקית/מקומית?

מדובר בסוגייה בה מתלבטים אנשים רבים לפני שמחליטים על ניתוח. חשוב לשמוע מה המנתח ממליץ עבורכם לניתוח אותו אתו  עומדים לעבור. האם נדרשת הרדמה מקומית או כללית. בדקו עם עצמכם איך תרגישו נוח יותר בניתוח עם הרדמה מלאה או הרדמה חלקית/מקומית. מומלץ להעלות את סוגיית ההרדמה  ביעוץ הרפואי עם הרופא המנתח, לוודא שאתם תמימי דעים  לגבי סוג ההרדמה שתבוצע. במידה והוחלט על הרדמה כללית חשוב לברר מי המרדים שיערוך את ההרדמה הכללית, האם תוכלו לבחור מרדים מבין כמה אפשרויות, האם  המרדים עובד בבית חולים וכמובן מה ניסיונו בהרדמה.

טופס הסכמה לניתוח פלסטי

בטופס ההסכמה לקראת הניתוח כתובים כל הסיבוכים האמורים להיות כתוצאה מהניתוח. בקשו מהכירורג הפלסטי  לקרוא את טופס ההסכמה לניתוח שאותו אתם מתכוונים לעבור, לפני שאתם מחליטים על הניתוח. התייעצו ובקשו הסבר מהמנתח הפלסטי בעת קריאת הטופס, חשוב שתבינו את כל ההשלכות הרפואיות והסיבוכים העשויים להיות כתוצאה מהניתוח. קריאה של טופס ההסכמה לניתוח בלחץ תקשה על קבלת החלטה רציונלית לגבי הניתוח ותייצר קונפלקטים מיותרים.

תיקון לניתוח הפלסטי שבוצע

בכללי בניתוחים שונים לעיתים  יש צורך לתיקון  הניתוח, לא תמיד הכול מסתדר בניתוח הראשון. לעיתים לאחר הניתוח הפלסטי יש צורך בתיקון הניתוח הפלסטי. על כן חשוב לברר זאת עם הרופא הכירורג הפלסטי  בעת היעוץ הרפואי  יש לשאול את המנתח הפלסטי באיזה מצבים נערך הניתוח לתיקון? מה מחירו של ניתוח תיקון? האם אתם אמורים לשלם על הניתוח לתיקון מחיר מלא?, או שתשלמו במידה ויבוצע ניתוח חוזר רק את מחיר חדר הניתוח? מומלץ לברר את כל הפרטים על  הניתוח וניתוח התיקון  לפני שמחליטים על ניתוח הפלסטי.

מה מחיר הניתוח הפלסטי?

ניתוחים וטיפולים פלסטיים ממוקמים על טווח מחירים רחב. לרוב, מחיר הניתוח הוא גם פונקציה ומותנה במוניטין של המנתח, הן של הרופא והן של  בית החולים ו/או המרכז הרפואי בו הניתוח מבוצע. בוודאי של איכות הציוד והחומרים שבהם עושים שימוש בניתוח. מחיר נמוך  משמעותית של עלות הניתוח, בהחלט מעלה חשד, למרות שגם מחיר מאוד גבוה הוא לא ערובה להצלחת הניתוח הפלסטי. לבדוק את תנאי חדר הניתוח – חדרי הניתוח חייבים להיות נקיים ומסודרים וברשיון משרד הבריאות. מומלץ לעשות סיור בחדרי הניתוח ובחדרי ההתאוששות ולבדוק מהו הגיבוי הרפואי במקרה של סיבוכים. מרדימים: זהו מקצוע בפני עצמו, בעל חשיבות קריטית למהלך תקין של הניתוח. לכן, יש לוודא שבמקום עובד צוות מרדימים מוסמך ומיומן.

בדקו  את מקצועיות צוות המרפאה המלווה את הניתוחים הפלסטיים

כאשר אתם עוברים ניתוח פלסטי ואסתטי, יש חשיבות גדולה להכיר ולבדוק את רמת המקצועיות והשרות של צוות המרפאה שמלווה אותכם בתהליך ההכנה לניתוח וההחלמה, יש להכיר את הצוות הרפואי שילווה אותכם ביום הניתוח  לפני ובתהליך ההחלמה מהניתוח האסתטי. ההכנה לניתוח הפלסטי, משמעותית מאוד עבור המנותחים, מקנה ביטחון בהתמודדות עם ההתרגשות והחרדה ביום האשפוז והניתוח עצמו. כול זאת מאפשר, התאוששות קלה יותר מהניתוח וחוויה מרגיעה ובטוחה יותר ביום הניתוח ולאחריו. יש חשיבות שהמטופלים ישמעו מצוות המרפאה, מה הם עומדים לעבור ומה הם ההנחיות הרפואיות לפני הניתוח הפלסטי. בהמשך צוות המרפאה, פוגש אות המנותחים בבוקר הניתוח  קולט אותם בבית החולים בו עוברים את הניתוח הפלסטי. צוות המרפאה הפלסטית זמין ומלווה אות המטופלים לפני  ואחרי הניתוח הפלסטי. חשוב מאוד שתבדקו שיש לכם מענה רפואי, שרותי, חם, רגיש, אמין מחויב ואנושי מצוות המרפאה, המלווה אותכם מהייעוץ הרפואי, ההכנה לקראת הניתוח ועד לסיומו לרבות בתקופת ההחלמה מהניתוח הפלסטי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן