ניתוחי פנים

ניתוחי פנים

ניתוחי פנים

ככל שמתבגרים מתחיל תהליך של ירידה באיכות העור ורפיון של הרקמות סביב העיניים, בלחיים, בקו הלסת, סביב הפה ובצוואר. גם אם אנחנו מרגישים צעירים ומלאי מרץ, המראה שלנו משדר כובד ועייפות. ניתוחי פנים יכולים לתקן את זה ולגרום לנו להיראות בדיוק כמו שאנחנו מרגישים!

אצל רבים מהאנשים מתחיל להופיע בעיות אסתטיות בפנים בעיקר בשל הזדקנות העור או בשל נטייה  גנטית, חשיפה מוגברת לשמש, עישון, תזונה לקויה ועוד.

ניתוחי פנים וצוואר

ניתוחי פנים וצוואר הם ניתוחים המיועדים לשפר את מראה הפנים ולתקן את ההשפעות המזיקות של הגיל, קרינת השמש והעישון על הרקמות העמוקות של הפנים.

ד”ר אבנר בן שושן במסגרת התמחותו בתחום המיקרו כירורגיה וכירורגיה של הפנים והצוואר, הנחשב לאחד המומחים המובילים בתחום ניתוחי הפנים והצוואר ברפואה האסתטית המודרנית.

רבים המתעניינים בניתוח פנים וצוואר מביעים לעיתים חשש מפני מראה פנים לא טבעי, מתוח מדי ובובתי. הקפדה על ביצוע הליך ניתוחי מקצועי ועדין מאוד והתאמתו לסוג רקמת עור הפנים ולקנטורים הטבעיים של כל מטופל מונעת תופעה זו.

רמת שביעות הרצון של המנותחים מתוצאות הניתוח שמבצע ד”ר אבנר בן שושן גבוה מאוד.

מגוון ניתוחי פנים

ההתפתחות של הרפואה האסתטית מאפשרת היום גם לאנשים שלא מרוצים מהמראה שלהם להתחיל להביט במראה ולחייך. לא כולנו נולדים עם פנים מושלמות, וגם הזמן לא מיטיב עם המראה שלנו, אבל הטכנולוגיות המתקדמות והרופאים המיומנים מאפשרים לטשטש ולהסתיר חסרונות רבים, לשדרג את היופי הטבעי ולחזק את הביטחון העצמי. ישנו מגוון רחב של טיפולים שיעזרו לפנים שלנו להיראות נפלא.

ניתוח מתיחת עור הפנים

הגיל והאקלים לא מיטיבים עם עור הפנים. עם הזמן העור מאבד מגמישותו, נהיה רפוי. רפיון העור גורם להופעת קמטים וקמטוטים, וכבר לא ניתן להתגבר עליהם באמצעות תכשירי טיפוח ואיפור. גורמים תורשתיים, חשיפה לשמש, עישון, תזונה לקויה ועוד גורמים בריאותיים וסביבתיים עשויים לגרום גם לעור של אישה צעירה להיות רפוי וחסר ברק. הפתרון במקרה הזה הוא מתיחת פנים בשיטה של ד”ר אבנר בן שושן. מדובר במתיחת עור שמעניקה לפנים מראה טבעי ורענן. התאמה מושלמת למבנה הפנים מעניקה לפנים מראה טבעי ולא משאירה סימנים להתערבותו של כירורג פלסטי.

תקופת ההחלמה לאחר ניתוחי פנים

ניתוחי פנים כוללים בתוכם סוגים שונים של ניתוחים, וזמן ההחלמה הממוצע משתנה לפי סוג הניתוח. כך לדוגמה, זמן ההחלמה מניתוח הרמת גבות או הרמת עפעפיים יהיה קצר יותר מתקופת ההחלמה שנדרשת אחרי ניתוח מתיחת פנים וצוואר. גם התגובה לכל ניתוח ספציפי וזמן ההחלמה ממנו משתנים בין מטופלת אחת לאחרת בהתאם לגיל, מצב הפנים, סוג העור וכיו”ב.

במקרה של ניתוח מתיחת פנים וצוואר, נדרשת תקופת החלמה ומנוחה לפחות לשבועיים, כאשר מומלץ לחזור לפעילות גופנית ספורטיבית רק לאחר 4 שבועות. בשבוע הראשון לאחר הניתוח, המטופלת עלולה לחוש אי נוחות, נפיחות, סימנים כחולים כתוצאה משטפי דם ולפעמים גם כאבים. במהלך השבועיים הראשונים שמוקדשים להחלמה, צריך להגיע לביקורת אצל המנתח הפלסטי, ולאחר מכן מומלץ להישאר במעקב במשך מספר חודשים.

ניתוחי פנים להרמת עפעפיים

עפעפיים כבדים ונפולים מעניקים לפנים מראה עייף, עצוב ומבוגר. עפעפיים נפולים יכולים להוות אף בעיה בריאותית ולא רק אסתטית, ולהקשות על הראיה, להגביל את שדה הראיה. כל אלה ניתנים לפתרון ע”י ניתוח להרמת עפעפיים. מדובר בניתוח לא מסובך שמסוגל מיד לשנות את הבעת הפנים. במקום פנים עייפות, מבוגרות ועצובות מתקבל מראה צעיר, חיוני ורענן, כשהחיוך תופס לא רק את הפה, אלא ניכר גם במבט, שכבר לא מוסתר יותר מאחורי עפעפיים כבדים ונפולים.

ניתוחי פנים להרמת גבות

צניחה או שקיעה של הגבות, בדומה לעפעפיים נפולים, גורמת למראה עייף ועצוב. לעיתים מבנה הגבות גורם לפנים להיראות דואגות או עייפות. הרמת גבות משנה את הבעת הפנים ואת המסר שבן אדם מעביר לאנשים. נוסף על כך הרמת גבות מעלימה קמטים באזור העיניים, משפרת את מצב קמטי הבעיה במצח וגורמת לפנים להיראות צעירות יותר. מדובר בניתוח לא מסובך שאורך כשעה ומשפיע בצורה ניכרת על הבעת הפנים ומראה עור הפנים. הרמת גבות נפולות מסוגלת “למחוק” גיל, דאגה ועייפות מהפנים, ולהשאיר אותן צעירות ורעננות.

ניתוחי פנים – הצמדת אוזניים

אוזניים בולטות או לא סימטריות פוגעות מאוד בתחושת הביטחון העצמי. ניתוח פשוט יחסית מסוגל לשנות את חייו של כל בן אדם שחש שנים בושה וחוסר ביטחון בגלל מראה לא אסתטי של האוזניים. כשמדובר בילד צעיר, הניתוח חשוב עוד יותר, וניתן לעשות אותו החל מגיל 6.

ניתוחי פנים לגברים

מאז הומצאו הניתוחים הפלסטיים בכלל וניתוחי הפנים בפרט, נדמה היה כי מדובר בתחום נשי בלבד. כיום, תפיסה זו הולכת ומשתנה, כשיותר ויותר גברים מקפידים על המראה החיצוני שלהם, משתמשים בתכשירים קוסמטיים, עוברים טיפולי פנים, ונכונים גם לעבור ניתוחים פלסטיים בפנים. בהתאם לכך, ענף הרפואה האסתטית החל להתאים את עצמו גם לגברים, ולפתח טכניקות במיוחד עבורם. מכיוון שגברים רבים לא הקפידו בצעירותם על שגרת טיפוח בדומה לנשים, אצל רבים מהם ניכרים סימני הגיל בצורה משמעותית יותר. בהתאם לכך, הולכת ועולה הפופולריות של ניתוחי פנים בקרב גברים המעוניינים לחוות אנטי אייג’ינג ולהתחדש במראה רענן ומתוח יותר.

האם ניתן לערוך ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות בלבד? או ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות?

ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות נעשה בדרך כלל יחד עם ניתוחי פנים להרמת עפעפיים עליונות אך בהחלט יכול להיעשות גם בנפרד.
ככל שמתבגרים הרקמות הפנימיות של העור הופכיות להיות רפויות ונפולות יותר, נוצר עודף עור המתבטא בקמטים מוגברים או בלט שומני. אנשים נראים עם שקיות או שקעים מתחת לעיניים.
הפגיעה בעפעפיים התחתונות היא בעיקרה אסתטית, אך יכולה לגרום גם לבעיות רפואיות כגון פגיעה בשדה הראייה והתפתחות דלקות חוזרות.

האם ניתוחי פנים כוללים גם ניתוחי מתיחת צוואר?

ניתוחי פנים וצוואר יכולים לתקן צוואר רפוי עם עודפי שומן ולהצעיר משמעותית את המראה. בתהליך ההתבגרות עור הצוואר של כולנו, נעשה רפוי עם עודפי שומן וקמטים, הסנטר נעשה כפול מבצבצת פימה, קן הלסת צונח, הזווית של הסנטר והצוואר מטשטשים. כאשר אצל גברים בנוסף הגרגרת עשויה להיות רפויה. התרופפות הצוואר לא פעם מקדימה את נפילת הפנים ועל כן ניתוחי פנים וצוואר כול כך משמעותיים לאסתטיקה הכללית בניתוח מותחים את עור הצוואר והתת עור שמתחת, להשיג מראה צעיר יותר בקרב נשים וגברים, הניתוח מבוצע בדרך כלל יחד עם ניתוח מתיחת הפנים.

ד”ר אבנר בן שושן, מומחה בכירורגיה פלסטית ומיקרו-כירורגיה, של ניתוחי פנים, מתיחת עור הפנים, הרמת עפעפיים, הרמת גבות וצבר ניסיון רב בתיקון בעיות אסתטיות באוזניים וביצע בהצלחה ניתוחים רבים להצמדת האוזניים.

ניתוחים למתיחת בטן - ד”ר אבנר בן שושן
שינוי גודל גופנים