ניתוחי פנים

ניתוח אף

ניתוח אף נחשב לפיסול בתחום הרפואה הפלסטית ד”ר בן שושן הוא רופא בעל ניסיון וכישורים פלסטיים גבוהים ביותר מומחיותו בתחום מגבירה את אחוזי ההצלחה בניתוח אף, בפגישת יעוץ הראשונה יש להתייחס למספר קווים מנחים כיצד יראה האף לאחר הניתוח, תיאום ציפיות בין הלקוח/ה לרופא הכרחי בניתוח אף, וזאת משום מגוון המבנים של אפים, מבנה האף הפחוס הנשרי הרחב עור פנים דק או עבה, ויש צורך בהתאמה של האף עם שאר חלקי הפנים,המצח הסנטר המרחק בין השפה העליונה לשורש האף. המנתח יתייחס לגובה הלקוח/ה, לדוגמה לאדם גבוה לא יתאים אף סולד. הבדיקה בייעוץ הראשונה היא פנימית וחיצונית עם מכשיר הקרוי רינוסקוף אשר בודק את מחיצת האף ואת הקונכיות התחתונות.

מטרת ניתוח האף היא לתקן וליצור שינוי אסתטי ופרופורציה בין האף לשאר חלקי הפנים.

ישנם מקרים בהם יתבצע ניתוח אף האסטטי בשילוב ניתוח ליישור מחיצת האף ותיקון הפרעות נשימה.

שאלות ותשובות בנושא ניתוח אף

מה היא החשיבות של ניתוחי האף? מה הן הסיכויים הצלחת ניתוחי אף? האם ניתוחים פלסטיים נכונים לכל אחד? איך בוחרים את המנתח הפלסטי המתאים ביותר עבורכם?

אין ספק כי החלק הבולט ביותר והמשמעותי ביותר בפנים הוא האף. השילוב של מראה האף עם שאר איברי הפנים ללא ספק ישפיע רבות על צורת הפנים ומראה הפנים בכלל. ניתוח אף מוכר מאוד בעולם הרפואה הפלסטית והוא נחשב לאחד הניתוחים הפופולאריים ביותר. על מנת לנתח כראוי ולייצר את המראה המתאים ביותר לאף שלכם חשוב מאוד לפנות את הרופא הפלסטיקאי האיכותי ביותר.

ניתוח פלסטי של האף נחשב לניתוח בטוח ביותר, אולם עם זאת חשוב מאוד כי בטרם יוחלט על הליך כירורגי כזה או אחר לקבל את הייעוץ וההכוונה מהגורמים המקצועיים ביותר. ד”ר אבנר בן שושן יבחן את המטופל ורק לאחר מכן יוחלט האם הוא אכן מתאים לביצוע הליך כירורגי כזה או אחר.

ניתוח אף הינו ניתוח חשוב ביותר גם לאלה שמעוניינים לטפל בבעיית מחיצת האף שלהם. לאחר ההליך הכירורגי יושאר המטופל למשך שש עד שמונה שעות בהשגחה. לאחר מכן ייאסרו על מטופל אכילת ושתיית מאכלים ומשקאות חמים על מנת למנוע דימום. כמו כן ניתוח אף מחייב גיבוס וחבישת האזור מנותח.

לאחר הניתוח עשוי המנותח לחוש כאבים על כן יומלץ על משככי כאבים, ההחלמה תימשך מספר ימים כאשר לאחר יומיים לערך יחוש המטופל הקלה משמעותית.

החל מאיזה גיל מומלץ לבצע ניתוח אף?

ניתוחי אף שכיחים בכל גיל, אך מומלץ לבצעם לאחר סיום צמיחת עצמות הפנים – דהיינו סביב גיל 16-15. חשוב להדגיש כי במקרים בהם מדובר בניתוח אף עקב סיבות בריאותיות, הגיל אינו מהווה פרמטר מרכזי. לעומת זאת, כאשר הסיבה לניתוח הינה שיפור אסתטי – חשוב לנהוג בהתאם לחוות דעתו המקצועית של הרופא המנתח. תהליך הצמיחה של עצמות הפנים ובכללם האף, משתנה בין האחד למשנהו, ובכלל זה גם בין בנים לבנות בני אותו גיל. מנתח פלסטי מומחה בניתוחי אף ידע לאבחן אם רקמת האף, הסחוס והקונכיות סיימו את תהליך הצמיחה שלהם, ולהחליט בהתאם על הזמן המיטבי לביצוע הניתוח. בנוסף למוכנות הפיזית של הפנים, הרופא יבחן גם את המוכנית הנפשית של המועמדים לניתוח – מהי רמת הציפיות שלהם ושל סביבתם הקרובה מהניתוח, ומה הסיבה העיקרית שהובילה אותם להחלטה על ביצועו.[/vc_column_text][vc_gallery interval=”3″ images=”4522″ img_size=”medium” title=”תמונות ניתוחי אף”][vc_column_text]

תהליך הייעוץ של ניתוח אף | פיסול אף

לפני קביעת סוג הטיפול חשוב להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה.

ד”ר בן שושן שמאחוריו שנות ניסיון רבות בקשר אישי עם מטופלים, יקדיש לך זמן איכות להיכרות ותשומת לב רבה על מנת לאפשר לך לבטא בנוחות את תחושותיך רצונותיך וציפיותיך מהתהליך כך שיוכל להגשים את חלומך.

שיחות אלו מאפשרות לד”ר בן שושן לתת לך את האינפורמציה המרבית, להבין אותך היטב ולהסביר לך את המגבלות הרפואיות המתאימות לך באופן אישי כך שתוכל/י לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורך.

חשוב שהמטופל יבין את כל השיטות ואת תופעות הלוואי של כל אחת מהן, על מנת שיבחר בחירה מושכלת יחד עם הרופא.

התהליך של ניתוח אף

ניתוח אף מתבצע בהרדמה מלאה או חלקית ואורך בין שעה לשעה וחצי.

בתום ניתוח אף יוחדרו טמפונים לנחיריים על מנת שיספגו את שאריות הדם.

בתום ניתוח אף, יגובס האף.

המנותח ישתחרר מבית החולים לאחר השגחה רפואית של כ – 6 עד – 8 שעות.

לאחר ניתוח אף

החלמה לאחר ניתוח אף

לאחר ניתוח אף יש להימנע מאכילה ושתייה של דברים חמים כדי להימנע מדימומים.

מומלצת מנוחה כשבוע לאחר ניתוח אף. ביומיים הראשונים שלאחר הניתוח יתכנו כאבים קלים אך בעזרת משככי כאבים וטיפות אף תורגש הקלה. מכיוון שאנו רגילים לנשום מהאף וקיימת נפיחות בנחירי האף קיים גם קושי בנשימה.

לאחר היומיים הראשונים תורגש הקלה משמעותית.

ביום השני שלאחר ניתוח אף יגיע המנותח לרופא לבדיקה והוצאת הטמפונים מהאף, כעבור שבוע יורד גם הגבס.

כחודש וחצי לאחר ניתוח אף ניתן לראות 90% מההצלחה.

ניתוחי אף רפואיים  – ניתוח מחיצת האף

רובנו מכירים את המניע המרכזי והידוע לביצוע ניתוחי אף – הצורך במראה אף אסתטי ומתאים לפנים. יחד עם זאת, לפעמים עולה צורך  רפואי לביצוע ניתוחי אף. אחת הסיבות העיקריות לביצוע ניתוח אף רפואי היא כאשר יש סטייה במחיצת האף והדבר גורם לחסימה במעבר האוויר. במקרה כזה חייבים לבצע ניתוח שמתקן את הסטייה של המחיצה.

מחיצת האף מורכבת בחלקה מעצם ובחלקה מסחוס. המחיצה מהווה את המבנה הבסיסי שעליו האף נשען, וכאשר היא בולטת וסוטה, היא יוצרת מראה של אף שבולט קדימה. במהלך ניתוח מחיצת האף, מסירים את החלק הסוטה של המחיצה או מיישרים אותו, כך שבמסגרת ניתוח המחיצה אפשר להשיג תוצאה  כפולה רפואית אסתטית.

חשוב לדעת כי בכל סוג של ניתוחי אף, קוסמטיים או רפואיים, חשוב לבחור במנתח פלסטי מומחה מיומן ןבעל ניסיון רב  בכירורגית  האף הכולל תיקון מחיצות האף.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן