ניתוח הרמת גבות

תאור

ניתוח הרמת גבות נועד לעמעם או לשנות הבעת פנים שאינה מחמיאה במיוחד וכן להעלים קמטי עצבות או עייפות. תיקון צניחה או שקיעה של הגבות הגורמת למראה עייף ועצוב, בעקבות הניתוח יש שיפור במראה הקמטים במצח ובקמטי ההבעה. ניתוח הרמת גבות נועדה לתקן באופן כירורגי גבות נפולות ולרכך הבעות פנים דואגות או עייפות. הגיל המתאים לניתוח הרמת גבות הינו אינדיבידואלי לכל אדם בהתאם למראה העור ולהרגשה. בניתוח הרמת גבות מורם העור או הרקמות התחתיות של חלק הפנים העליון. הניתוח הרמת גבות לא נחשב לניתוח מסובך זמן הניתוח הוא כשעה וניתן להגיע לתוצאה של מראה צעיר ורענן.

שאלות/תשובות

אם את/ה רוצה לדעת האם ניתוח הרמת גבות מתאים לך ?

תוכל/י לבצע בדיקה פשוטה בעצמך: הנח/י את קצות האצבעות על החלק החיצוני של הגבות והרם/י בעדינות את העור כלפי מעלה. התוצאה מוצאת חן בעיניך? זו האינדיקציה הטובה ביותר לגבי השינוי במראה שלך אחרי ניתוח מעין זה.

מי זקוק לניתוח של הרמת הגבות? האם ישנו סיכון כלשהו בניתוח מסוג זה? על מי כדאי לסמוך בניתוח פלסטי כזה או אחר? איך בוחרים את המרפאה הטובה ביותר עבורכם?

לכל איבר ואיבר בפנים ישנה השפעה רבה על המראה ועל מה שהפנים משדרות אל העולם. לא פעם אנו נתקלים בפנים זעופות או עצובות, בהרבה מהמקרים פנים אלו אינם משדרות את מה שמתחולל בנפשו של האדם אלא מבנה פנים שכזה שמעניק את המראה העצוב או הכועס. לגבות יש משקל רב בכל הקשור לאותו מראה זועף.

אין ספק כי ניתוח הרמת גבות זו אחת האופציות היותר משתלמות, שכן ניתוח זה אינו נחשב לניתוח מסובך או כזה אשר מהווה סיכון כלשהו. ניתוח להרמתן של הגבות הינו ניתוח פשוט ביותר העורך כשעה ולאחר מכן יוכל כל אחד ואחת ליהנות ממראה צעיר, אנרגטי ורענן.

עוד בטרם יתבצע ניתוח הרמת גבות ייבדק המטופל על מנת לוודא את כשירותו לביצוע הליך כירורגי כזה או אחר. כמו כן יוסברו למיועד לניתוח כל פרטי הניתוח החל מאופן ביצוע בניתוח ועד לפירוט על אופן ההחלמה.

במהלך אותו ניתוח הרמת גבות יעשה חתך לאורך קו השיער, בכדי שהמנתח יוכל להסיר חלקי עור מיותרים. לאחר ייצוב גובה הגבות הרצוי ייתפר אזור בתפירה עדינה ומקצועית. יתכן כי לאחר הניתוח יחוש המנותח תחושת גרד ותיתכן נפיחות באזור המנותח.

תהליך הייעוץ

לפני קביעת סוג הטיפול חשוב להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה.

ד”ר בן שושן שמאחוריו שנות ניסיון רבות בקשר אישי עם מטופלים, יקדיש לך זמן איכות להיכרות ותשומת לב רבה על מנת לאפשר לך לבטא בנוחות את תחושותיך רצונותיך וציפיותיך מהתהליך כך שיוכל להגשים את חלומך.

שיחות אלו מאפשרות לד”ר בן שושן לתת לך את האינפורמציה המרבית, להבין אותך היטב ולהסביר לך את המגבלות הרפואיות המתאימות לך באופן אישי כך שתוכל/י לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורך.

חשוב שהמטופל יבין את כל השיטות ואת תופעות הלוואי של כל אחת מהן, על מנת שיבחר בחירה מושכלת יחד עם הרופא.

תהליך הניתוח

מהלך הניתוח להרמת גבות

בניתוח הרמת גבות מתבצע חתך קטן מעט מעל המצח בקו השיער הטבעי.

הרופא עובד דרך החתך ומייצב את הרקמות על מנת להסיר עור מיותר או חלקי שריר הגורמים לקמטים ו”קווי זעף”

החתך נסגר באמצעות תפרים.

ברגע שהגבות מורמות לגובה הרצוי החתך נסגר בתפירה.

לאחר הניתוח

תוצאות לאחר ניתוח הרמת גבות

לאחר ניתוח הרמת גבות נוצרת נפיחות זמנית ושטפי דם באזור הגבות והמצח העשויים להמשך עד שבוע ימים.

ניתן להשתמש בתחבושת קרה לטיפול בנפיחות.

במקרים של חוסר נוחות וכאב לאחר ניתוח הרמת גבות, ניתן להקל על הכאב בעזרת כדורים לפי מרשם רופא.

יתכן ויורגשו גירוד או תחושה רדומה במיקום החתכים.

בדרך כלל ניתן להתקלח ולחפוף ראש מספר ימים לאחר הניתוח להרמת גבות.

רוב המטופלים מחלימים מהניתוח להרמת גבות עד שבועיים ימים.

יעברו מספר חודשים עד להשגת התוצאה הסופית.

משך הזמן של השגת תוצאות מהניתוח להרמת גבות נתון לשינויים.

מספר גורמים, כגון תורשה וסגנון חיים, עלולים להשפיע על התוצאות לטווח ארוך.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן