ניתוח הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים נועד לשפר את המראה הן מבחינה אסטטית והן מבחינה רפואית ולשנות את המראה העייף והעצוב של העין. לעתים עפעפיים נפולים גורמים לחוסר נוחות ומקשים על שדה הראיה. לאחר ניתוח הרמת עפעפיים מראה העיניים צעיר ורענן.

מתי מומלץ לשקול ניתוח הרמת עפעפיים?

ככל שאנו מתבגרים, שרירי העפעפיים נחלשים, עור העפעפיים מזדקן ומאבד גמישות, ובמקביל נוצרים גם עודפי שומן על פני העפעפיים ומתחתם. התהליכים האלה גורמים להתרופפות משמעותית העפעפיים שהולכים ונשמטים. כתוצאה מכך האדם עלול לסבול מצמצום בשדה הראייה וכן ממראה פנים מבוגר ועייף.

מומלץ לשקול ביצוע של ניתוח להרמת עפעפיים במקרים הבאים:

  • נפיחות בעפעפיים העליונים שגורמת להם להיראות כמו שקים.
  • עודפי עור שמצטברים בעפעפיים העליונים וחוסמים את שדה הראייה.
  • נפילה של עפעפיים תחתונים שכתוצאה ממנה נחשף לובן העין המצוי מתחת לקשתית העין.
  • נפיחות מתחת לעיניים – שקיות.

שאלות ותשובות בנושא ניתוח הרמת עפעפיים

מה היא המשמעות של מראה עפעפיים נפולות? האם ניתוח הרמת עפעפיים נחשב למסוכן? איך בוחרים את הרופא הפלסטי הנכון ביותר עבורכם? מה הם שירותי הפלסטיקאי ד”ר אבנר בן שושן?

אין ספק כי לעיניים יש משקל משמעותי ורציני מאוד בכל הקשור למראה ולמסר אותו משדר אדם כזה או אחר. עיניים ועפעפיים עייפות או עצובות אינן בהכרח מה שחש פלוני או אלמוני, לעיתים עפעפיים נפולות מעניקות את המראה העצוב הזה. אך את המראה העצוב והעייף ניתן כאמור לתקן על ידי ניתוח הרמת עפעפיים פשוט ולא מסובך יתר על המידה.

ישנו כאמור ניתוח של העפעפיים העליונים וכמו כן ניתוח לטובת הסרת עודפי העור מהעפעפיים התחתונים. בשני המקרים הניתוח לא עולה על 45 דקות. כמו כן גם בניתוח עפעפיים עליונים או תחתונים ההרדמה הינה הרדמה מקומית בלבד. לאחר הניתוח יש להישאר להשגחה והתאוששות למשך שש שעות ולאחר מכן משוחרר המטופל לביתו.

במהלך ניתוח הרמת עפעפיים נכרתים עודפי העור המיותר ואלו אשר גורמים למראה העיניים הנפולות. החתך אשר יעשה ייתפר על ידי תפרים נספגים, לרוב תפרים אלו ייעלמו מעצמם, תפרים אשר לא יספגו יוסרו לאחר כשבוע ימים. לאחר כשבוע ימים אמורים שטפי הדם והנפיחות להיעלם וניתן יהיה לחזור לפעילות רגילה. סיבוכים שונים כתוצאה מהניתוח נדירים אולם בכל מקרה ניתן יהיה לתקנם בהליך מזורז. חשוב מאוד לציין כי במקרים רבים עודפי העור הללו עשויים לפגוע השדה הראייה של המטופל.

תהליך הייעוץ של ניתוח הרמת עפעפיים

לפני קביעת סוג הטיפול חשוב להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה.

ד”ר בן שושן שמאחוריו שנות ניסיון רבות בקשר אישי עם מטופלים, יקדיש לך זמן איכות להיכרות ותשומת לב רבה על מנת לאפשר לך לבטא בנוחות את תחושותיך רצונותיך וציפיותיך מהתהליך כך שיוכל להגשים את חלומך.

שיחות אלו מאפשרות לד”ר בן שושן לתת לך את האינפורמציה המרבית, להבין אותך היטב ולהסביר לך את המגבלות הרפואיות המתאימות לך באופן אישי כך שתוכל/י לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורך.

חשוב שהמטופל יבין את כל השיטות ואת תופעות הלוואי של כל אחת מהן, על מנת שיבחר בחירה מושכלת יחד עם הרופא.

תהליך הניתוח של הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים עליונים

ניתוח הרמת עפעפיים מתבצע בהרדמה מקומית (סדציה) שבמהלכו לא חשים כאב או תחושה כל היא זמן הניתוח הוא כ – 45 דקות.

במהלך ניתוח להרמת עפעפיים מבצעים את כריתת העור לאורך העפעף, כך שבסוף הניתוח כאשר הפצע נתפר הצלקת תהייה מוסתרת בקפל העפעף.

שש שעות לאחר הניתוח להרמת עפעפיים משוחרר המנותח מבית החולים.

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים מתבצע בעיקר להוצאת “שקיות שומן” ולכריתה של עודפי עור במידה ויש.

ניתוח הרמת עפעפיים מתבצע בהרדמה מקומית (סדציה) שבמהלכו לא חשים כאב או תחושה כל שהיא זמן הניתוח הוא כ – 45 דקות.

מבצעים את החתך כ-1 מ”מ מתחת לקו הריסים. דרך חתך זה ניגשים לאזור שקיות השומן וכורתים אותם.

בסוף הניתוח להרמת עפעפיים מבצעים כריתה של עודפי עור.

שש שעות לאחר הניתוח להרמת עפעפיים המנותח משוחרר מבית החולים.

לאחר ניתוח הרמת עפעפיים

תהליך ההחלמה מניתוח הרמת עפעפיים

לאחר ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים ,חלק מהתפרים נספגים בעור ואת יתר התפרים מוציאים כעבור שבוע ימים ובמקומם שמים פלסטרים דביקים למשך 4 ימים נוספים.

כעבור שבוע מיום הניתוח להרמת עפעפיים הנפיחות ושטפי הדם חולפים וניתן לחזור לפעילות סדירה.

לאחר כחודשיים מיום הניתוח להרמת עפעפיים הצלקות מיטשטשות וכעבור מספר חודשים מגיעים לתוצאה הסופית של הניתוח.

כמו בכל ניתוח קיימים סיבוכים אפשריים אך נדירים : זיהום או דלקות בתפרים, דמעת, אסימטריה בין העיניים, משיכת העפעף כלפי מטה. בניתוח קטן בהרדמה מקומית ניתן לתקן זאת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן