Fr  צור קשר – Whatsapp  – 03-7285858 

ניתוח חזה

ניתוח חזה – יש סיבות  לפופולריות

המבנה והמראה של החזה הנו מרכיב חשוב בדימוי העצמי של כל אישה, פעמים רבות יש לו השפעה רבה על הביטחון העצמי והדימוי גוף שלה. כיום, בעידן של רפואה אסתטית מתקדמת ושל שיטות כירורגיות חדשניות, כל אישה יכולה  לבצע ניתוח חזה ללא צורך לחוש בושה ותסכול. זאת כמובן בשונה מהעבר הרחוק  טרום ניתוחי חזה, נשים רבות שלא היו מרוצות מגודל  ומצורת השדיים שלהן נאלצו להשלים עם מצב השדיים. זאת כמובן בתנאי שמדובר באישה בריאה הכשירה לעבור ניתוח  כזה.

אם בעבר נשים רבות נרתעו מניתוחי חזה מתוך חששות וחוסר ודאות לגבי התוצאות, כיום המצב שונה לחלוטין. ניתוחי חזה לסוגיהם השונים – הגדלה, הקטנה, הרמה ושינוי עיוותים בשד – הפכו לדבר שבשגרה, בדיוק כמו ניתוחי אף המקובלים כבר עשורים רבים. הפופולריות נובעת מכמה סיבות. ראשית, העצמאות הנשית המאפיינת את העידן המודרני, בו כל אישה אחראית על גופה, מודעת לצרכיה ומסוגלת לממש את רצונותיה. שנית, העדויות בשטח – נשים מרוצות שעברו ניתוח חזה בהצלחה, ומעידות על השינוי החיובי שהניתוח חולל בחייהן. נתון חשוב נוסף הוא התפתחות הטכנולוגיות המתקדמות בתחום האסתטיקה הרפואית, המשתקפות גם בתחום ניתוחי החזה. שיטות הניתוח השתלים עברו שדרוג משמעותי, כך שכיום ניתן לבצע את הניתוחים תוך התאמה מיטבית לצרכי כל אישה.

סיבות לניתוחי חזה

לצורת השדיים ולגודלם השפעה רבת עוצמה על הדימוי העצמי, שכן אישה שאינה מרגישה בנוח עם מראה החזה שלה משלמת מחיר לא מבוטל של קושי ולעתים אפילו בושה, בעיקר במצבים חברתיים ואינטימיים. נשים מבצעות ניתוחי שד מסיבות שונות, לעיתים מדובר בניתוח שמקורו בריאותי ופעמים רבות נשים עוברת את הניתוח עקב רצונן לשפר את המראה האסתטי של השדיים. הפניה לניתוחי חזה  נערכת עקב סיבות רבות כגון: נשים שמלכתחילה יש להן חזה גדול מדי או קטן מדי, שד לא מפותח או שד שאינו סימטרי או עם פטמות שקועות. לפעמים מדובר בנשים שהחזה שלהן התרוקן וצורתו השתנתה, או במצבים של חוסר פרופורציות בגוף עקב הריונות, הנקות, עליה או ירידה במשקל קיצונית. לעיתים מדובר בהזדקנות העור או שינויים עקב שדיים גדולים וכבדים. לעיתים יש צורך בשחזור עקב מחלת סרטן או כריתת  שד או חוסר פרופורציות של מבנה הגוף.

ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים המבוקשים ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית. אחוזי ההצלחה בניתוחים אלה היא גבוהה ביותר.ניתוח הגדלת חזה יכול להיעשות באמצעות, שתלים, הזרקות שומן וטכניקה משולבת הכוללת הגדלת חזה באמצעות שתלים והזרקות שומן גם יחד. ניתוח הגדלת  החזה באמצעות השתלת שתלי סיליקון להגדלת נפח החזה הנו הניתוח הוותיק ביותר. העדפת הרופאים הכירורגים היא לבצע את הניתוח באמצעות שתלים עגולים בעלי מעטפת חלקה הנחשבים לבטוחים יותר. אופציה לשיטת ניתוח להגדלת חזה נוספת היא, “ניתוח הגדלת חזה עם הזרקת שומן עצמי”. הניתוח נערך על ידי  לקיחת שומן לשד מגוף האישה באזורים שיש בהם רקמת שומן. שומן  טבעי ומועבר לשד לצורך הגדלתו. אפשרות שלישית לניתוח הנה ניתוח הגדלת שד באמצעות “טכניקה  משולבת” הכוללת הגדלת חזה באמצעות שתל והזרקת שומן עצמי. אפשרות זו כוללת ניתוח הגדלת חזה באמצעות  הכנסת שתל  לחזה של המטופלת המוסיף נפח לשדיים והזרקת שומן עצמי. שיטה זו להגדלת חזה מאפשרת לפלסטיקאי לעצב את מראה החזה לטבעי יותר.

במקרה של אישה עם חזה נפול

 ניתוח הגדלת חזה אינו מספיק ויש צורך גם בהרמת חזה, היות והגדלת החזה גורמת פעמים רבות לשד לצנוח. על כן מומלץ במקרה זה ניתוח משולב של הגדלה והרמת חזה. הניתוח להגדלת חזה יבוצע רק לאחר שהשד הגיע לבשלות, כלומר מעל גיל 18. במקרים בעייתיים של חוסר צמיחה מוחלטת של השד או השריר או במקרים של חוסר סימטריה, ניתן לבצע את הניתוח להגדלת חזה בגיל מוקדם יותר. משך הניתוח להגדלת חזה נע בין שעה לשעתיים ונעשה לרוב תחת הרדמה כללית.

ניתוח הקטנת חזה

חזה גדול מדי יכול לגרום ללא מעט עוגמת נפש, פגיעה בדימוי העצמי בביטחון האישי ואף יכול לגרום לסבל פיזי של נשים רבות. חזה גדול משפיע פעמים רבות על האישה ברמה הבריאותית התפקודית, הרגשית והנראות החיצונית. חזה גדול מדי יכול להיות בלתי אסתטי, יכול לפגוע במראה  החיצוני של האישה, יוצר מראה כבד וזקן, עלול להקשות על המטופלת ונוסף לכך לגרום לכאבים בעיות בריאותיות, וקושי בבחירת הבגדים. חזה גדול מדי  פעמים רבות אינו תואם את מבנה גופה של האישה, מקשה על היציבה, ויוצר  יוצר עומס רב על המפרקים גורם לעמידה כפופה ולכאבי גב וצוואר. אחת מתופעות לוואי נפוצות של חזה גדול מדי הוא צניחה של החזה עקב הכובד, הזעת יתר בקפלים גירוי בעור, פיגמנטציה, וריחות לא נעימים. מבחינה רגשית נשים בעלות חזה גדול פעמים רבות נמנעות מקשרים חברתיים, סובלות מאמירות פוגעניות ממבטים עוקבים, עקב תשומת הלב שחזה מייצר ובוודאי נמנעות מקשרים  ואינטימיים. כל אלה ניתנים לפתרון על ידי ניתוח להקטנת חזה והתאמתו למבנה גופה של האישה.

ניתוח הרמת חזה

מרבית הניתוחים להרמת החזה נעשים ממניעים אסתטיים. נשים המעוניינות בניתוח להרמת חזה הן נשים שחשות שהחזה שלהן נפול והן רוצות לשפר את המראה של השדיים .הניתוח להרמת החזה  יכול לשפר בצורה  משמעותית את המראה, הביטחון העצמי, וההרגשה של  כל אישה. עם השנים מתרחשת אצל נשים רבות צניחה של השדיים בעקבות שינויים  ברקמת השד בעקבות תהליכים טבעיים שקורים כגון: גיל, שינויים הורמונליים, הריון הנקה, דיאטות קיצוניות ועוד. מטרת ניתוח הרמת חזה לשנות ולתקן את המיקום של השד, להחזיר אותו למקום ולמראה הטבעי שלו. קיימים ניתוחים שונים להרמת החזה שנערכים פעמים רבות במשולב עם הקטנה או הגדלת חזה, כאשר הם יכולים להיעשות בשיטות שונות הכוללות הרמת חזה עם שתלים או שומן עצמי והרמת חזה ללא שתלים או שומן עצמי.

במקרה של חזה נפול ומרוקן

שנקרא בשפה העממית גם “שקיות שוקו”, במהלך הניתוח מעבר להרמת השדיים ממלאים ונותנים נפח לשדיים באמצעות הכנסת שתלי סיליקון או שומן עצמי שמעניקים מראה של חזה מורם, עגלגל ונשי.

במקרה של חזה גדול ונפול

מתבצע ניתוח שמשלב הרמת החזה והקטנתו, וזאת על מנת להגיע למראה של חזה מורם, יפה ופרופורציונלי.

במקרה של חזה קטן

במהלך ניתוח הרמת החזה יש הקטנה מינימלית  של רקמת השד שיש להסיר כחלק הכרחי מביצוע הניתוח. על כן יש צורך פעמים רבות להרים ולהגדיל את השד עם שתל או הזרקות שומן עצמי בכל המקרים ניתוח הרמת חזה מאפשר להגיע לתוצאות אסתטיות מצוינות לשביעות רצונה של כל אישה.  

ניתוחי חזה לתיקון א סימטריה בין השדיים

ניתוחי חזה יכולים לתקן חוסר פרופורציה בין השדיים ולתת פתרון לנשים רבות הסובלות מכך.
פרופורציה וסימטריה הינם מרכיבים בסיסיים באסתטיקה של השדיים ובכלל. א- סימטריה בין השדיים, הינה תופעה נפוצה מאוד ונשים רבות סובלות ומתלוננות מרמות שונות של הבדלים בין השדיים, הן חוות אי נוחות, מבוכה ופגיעה בדימוי העצמי והביטחון העצמי.
קיימים מצבים שונים של א- סימטריה שניתוחי חזה יכולים לפתור ולטפל בהם.
• חוסר סימטריה פשוטה הכוללת פער גדלים מזערי בשד שאין צורך לטפל בו.
• חוסר סימטריה הדורשת טיפול וכוללת פער משמעותי בין השדיים או חזה טובולרי. מדובר בחזה שנפגע עקב התפתחות לא תקינה ברקמת השד, כך ששד אחד נמוך משמעותית מהשד השני, או שהגודל שונה לחלוטין, אחד במידה A והשני במידה D. ישנה גם לעיתים בעייתיות של פטמה אחת מוגדלת לעומת השנייה.
בפגישת הייעוץ ד”ר בן שושן מאבחן את בעיית האסימטריה, התפיסה המקצועית שלו, היא ליצור עבור כל מטופלת מראה טבעי והרמוני בשד בהתאמה. ד”ר בן שושן מתאים וממליץ על ניתוח החזה הנדרש למבנה הגוף ולאישיותה של הלקוחה ומתבצע תיאום ציפיות והבהרת כל המידע הנדרש.

ניתוח חזה לשחזור שד

ניתוח חזה לשחזור שד מיועד לנשים שחלו בסרטן השד ובמסגרת הטיפול במחלת הסרטן עברו כריתה מלאה או חלקית של השד ששאירה חוסר ברקמה, חסר שד, שד קטן יותר או אסימטריה בין השדיים. מטרת הניתוח הכירורגי להחזיר לשד את הנפח הצורה הטבעית בדומה לשד המקורי, תוך שמירה על אסימטריה של השדיים. שחזור השד נעשה בדרך כלל לאחר ההחלמה מכריתת השד וסיום טיפולי ההקרנות והכימותרפיה. ניתוחים כירורגים לשחזור החזה מתחלקים לניתוחים שהשתל לניתוח השד נלקח מהרקמות של האישה המנותחת בדרך כלל מהבטן או הגב, וניתוחים כירורגים לשחזור שד כאשר השתל לשד הנו חיצוני. ניתוח כירורגי לשחזור שד נערך על ידי כירורג פלסטי בהרדמה כללית.

יעוץ ניתוח חזה על ידי ד”ר בן שושן

כל אישה המעוניינת לעבור ניתוח חזה, מוזמנת לפגישת יעוץ אצל ד”ר בן שושן, אשר דן עם המטופלת על הרצונות והציפיות שלה מניתוח החזה. הרופא בודק את המטופלת ומסביר מהו התהליך שהיא צפויה לעבור בניתוח החזה ואיזו תוצאה תקבל. לפני הניתוח ד”ר בן שושן אבנר משוחח עם האישה ונותן  את כל המידע על ההצלחה והסיכונים האפשריים בניתוח החזה ספציפית למטופלת. כמו כן הרופא  נותן מידע מפורט אודות השיטה ומהלך הניתוח, הבדיקות לפני הניתוח מהלך ההחלמה וזאת על מנת להעניק לאישה ביטחון מקסימלי בדרך לחזה המושלם. בכל מקרה הניתוח מבוצע לנערות מעל גיל  רק לאחר18 שהשד סיים להתפתח. כמו כן מומלץ לערוך את הניתוח לאחר שהסתיים פרק הלידות בחיי האישה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן