Fr  צור קשר – Whatsapp  – 072-3304932

מתיחת בטן

מדוע יש צורך בניתוח מתיחת בטן?

שרירי הבטן האורכיים מתרופפים בעקבות שינויים פיזיים בגוף כגון לידה השמנת יתר וירידה דרסטית במשקל  הגורמת להיווצרות של עודפי עור בבטן תחתונה. במצב זה פעילות ספורטיבית לחיזוק שרירי הבטן אינה אפקטיבית  מספיק, כאשר אימון וחיזוק שרירי הבטן הממוקמים מתחת לעור הרפוי כלל לא יראו ויבואו לידי ביטוי. לכן אם ברצונכם לעצב את מראה הבטן ולהיפטר מעודפי העור באזור זה, ניתוח למתיחת בטן הוא פתרון מצוין שעושה אנשים מאושרים. הבטן ממוקמת במרכז הגוף של כולנו, מבנה הבטן הנו חלק מהנראות החיצונית  מכרטיס הביקור שלנו. בטן חטובה ומתוחה, מאפשרת לנו מראה גוף אסתטי, לאחר ניתוח מתיחת בטן, הבטן החדשה מתוחה כעור של תוף על פני שרירי בטן מסותתים הגאווה והביטחון העצמי להסתובב אחרי ניתוח כזה היא גדולה. להבדיל ממצבים של נשים וגברים רבים הסובלים מבטן רפויה, עם עודפי עור וקפלי שומן, עם סימני מתיחה, הגורמים פעמים רבות לביטחון עצמי ירוד ולדימוי שלילי.

למי מיועד ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן מיועד לאנשים עם בטן רפויה ועודפי עור בבטן, אשר ירדו במשקל בצורה משמעותית, לנשים שעור בטנן נעשה רפוי כתוצאה מהריונות ועליה עם הגיל.  למצבים בהם עודפי העור והשומן יכולים לגרום להזעת יתר, ריח רע ופטרת בעור.  לאנשים שמתאמנים ואינם מצליחים לעצב  בטן יפה ומתוחה כי יש להם כפלי עור שלא ייעלמו עם עבודת ספורט. אימון וחיזוק שרירי הבטן הממוקמים מתחת לכפלי עור ועור רפוי כלל  לא מאפשרים לבטן להימתח. מתיחת בטן באמצעות ניתוח פלסטי תאפשר מראה בטן חטוב ורענן. עוד לפני ביצוע הליך רפואי כירורגי כזה או אחר יש צורך כאמור לבדוק את מידת ההתאמה של המנותח לניתוח ייחודי זה.

מתיחת בטן לפני ואחרי

תהליך הייעוץ של ניתוח למתיחת בטן?

לפני קביעת ניתוח מתיחת בטן חשוב להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה לכירורגיה פלסטית ד”ר בן שושן אבנר שמאחוריו שנות ניסיון רבות בניתוחים פלסטיים למתיחת בטן, מומחיות ומקצועיות רבה. לרופא קשר אישי עם המטופלים, כל זאת משלב היעוץ דרך הניתוח ותהליך ההחלמה. ד”ר בן שושן אבנר מקדיש לכם  זמן איכות להיכרות, לבדיקה רפואית, להסבר להדגמה. כל זאת תוך מתן תשומת לב רבה על מנת לאפשר לכם  לבטא בנוחות את התחושות הרצונות והציפיות מהתהליך כך שיוכל להגשים את חלומכם. שיחות היעץ הרפואי מאפשרת לד”ר בן שושן לתת לכם את המידע המירבי, להבין אותכם היטב ולהסביר לכם על מהלך הניתוח למתיחת בטן, להסביר על ההתאמות המגבלות הרפואיות המיועדות לכם באופן אישי כך שתוכלו לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורכם.

מהו אופן ההכנה לקראת ניתוח מתיחת בטן?

לפני ניתוח מתיחת בטן נבקש מהמטופלים לעבור סידרה של בדיקות דם, בדיקת אק”ג, בדיקת ריאות ועוד. היות והניתוח הינו בהרדמה מלאה, מעבר לפגישה עם המנתח הפלסטי, תערך פגישה עם הרופא המרדים. כמו כן המנותחים יתבקשו להיות בצום של שמונה שעות לפני הניתוח. חשוב מאוד להבין כי על מנת לבצע את ניתוח מתיחת הבטן המנותח מחויב להגיע למשקל יציב. עוד חשוב לציין כי ניתוח מתיחת בטן אינו תחליף לפעילות אירובית או כל פעילות ספורטיבית אחרת ואינו תחליף לשמירה על תזונה נכונה ובריאה.

מהו אופן ביצוע ניתוח למתיחת בטן?

ניתוח למתיחת בטן מתבצע בהרדמה כללית, זמן ניתוח למתיחת בטן כשעתיים וחצי, נדרש אשפוז של 24 שעות. בניתוח למתיחת בטן מבצעים חתך רחב מתחת לקו הביקיני ומסירים את העור המיותר  באזור הבטן. מותחים את העור שנשאר ומשחזרים טבור במקום הנכון. בדרך כלל המנתח הפלסטי מבצע חתך רוחבי ברוחב של 20 – 25 ס”מ בצורת קשת בחלק התחתון של הבטן, דרכו מרים את דופן הבטן ומנתק  את העור והשומן התת-עורי מהשרירים. לאחר מכן המנתח הכירורג מחזק את דופן הבטן על ידי איחוי השרירים. את הטבור מנתקים מהעור ומחזירים למקומו לאחר מתיחת דופן הבט, מסירים את עודף העור והשומן ותופרים את שולי החתך.

בניתוח למתיחת בטן ניתן גם לשפר סימני מתיחה וצלקות מניתוחים קודמים, אם הללו נמצאים באזור התחתון של הבטן, בין הטבור לשיער הערווה. לעתים משלבים שאיבת שומן באזור מיד בתום הניתוח מלבישים את המנותח חגורת לחץ בכדי למנוע שטפי דם. סימני המתיחה על הבטן אינם נעלמים, כמו גם צלקות של הניתוח, אבל ניתן לסלק את אלה המרוכזים בשיפולי הבטן על ידי כריתת העור העודף המכיל אותם.

האם ישנם סיבוכים בניתוח מתיחת בטן ?

הסיבוך הנפוץ ביותר הינו דימום תת עורי – ריכוז של דם תחת עור הבטן. בעיה זו עלולה להיווצר אצל בערך 5% מכלל המטופלים העוברים את ניתוח מתיחת הבטן ובמקרה הצורך תיתכן חזרה לחדר הניתוח על מנת לנקז את הדם. סיבוכים נוספים שעשויים להיות הנם: זיהום או בעיות החלמה, כולל אובדן עור ועודף צלקות שקורה לעיתים יותר נדירות. עוד סיבוכים קשים או מסכני חיים הינם אפשריים,  הם מקרים של קריש דם (גוש דם שנודד לריאות) אך על-פי סטטיסטיקה בקרב מנתחים פלסטיים מצב זה הוא נדיר ביותר.

במקרים קיצוניים עודפי העור והשומן יכולים לגרום לדלקות בעור, פטרת, ריח רע. בטן שמנה והשמנת יתר, מעלים באופן מבוהק את הסיכון להתקפי לב, סוכרת, הסתיידות עורקים, יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם ואף סוגים שונים של סרטנים ומקצרת באופן מובהק את אורך החיים. למעשה השמנת יתר מהווה כיום מגיפה של העולם המערבי עם קשר הדוק למזון מעובד וחוסר פעילות גופנית.

מה תהליך החלמה – ניתוח למתיחת בטן?

לאחר ניתוח למתיחת בטן מומלצת מנוחה מוחלטת כשבוע לאחר הניתוח, בכדי למנוע מתח באזור שבו בוצע הניתוח בעיקר באזור התפרים ובשעת מאמץ של שרירי הבטן שנתפרו. מומלץ שהמנותחים לא יזקפו את הגב כארבעה ימים. מספר ימים לאחר הניתוח הבטן תהיה מעט נפוחה וכואבת. כעבור שלושה ימים על המחלימים להגיע לביקורת אצל המנתח הפלסטי להוצאת הנקזים שחוברו במהלך ניתוח למתיחת בטן בכדי למנוע הצטברות נוזלים או דם. כעבור שבועיים יש להגיע לביקורת שנייה ל מנתח הפלסטי ולהורדת תפרים. לרוב לא יהיה צורך להסיר תפרים מאחר והתפירה היא נסתרת והחוטים נספגים מעצמם. על המטופלים ללבוש את חגורת הלחץ חודשיים לאחר הניתוח למתיחת בטן, ניתן להסירה למשך שעה בכל יום. יש להימנע מפעילות פעילות גופנית מואצת כחודש וחצי לאחר ניתוח למתיחת בטן. לאחר ניתוח מתיחת בטן צפויים כאבים במהלך ההחלמה, מומלץ ליטול כדורים להקלה על הכאבים בהמלצת המנתח הפלסטי. בדרך כלל לאחר חצי שנה עד שנה מניתוח מתיחת הבטן, מטשטשות הצלקות. זמן ההחלמה והכאב הוא אישי לכל מטופל, בדרך כלל לעבודה ניתן לחזור תוך שבועיים. לרוב לאחר שלושה שבועות ניתן לחזור לפעילות רגילה ולאחר ששה שבועות ניתן לחזור בהדרגה לפעילות שוטפת.

ד”ר בן שושן אבנר, מומחה לניתוחי מתיחת בטן

ד”ר אבנר בן שושן מנתח פלסטי בכיר מומחה בעל שם עולמי, מומחה לכירורגיה כללית, כירורגיה פלסטית ואסתטית ומיקרו כירורגיה ומומחה במגוון רחב של ניתוחים פלסטיים. ד”ר בן שושן בעל ניסיון רב ביצע  אלפי ניתוחים ככירורגיים. ד”ר בן שושן אבנר  פלסטיקאי מקצועי צבר ניסיון רב והשתתף בניתוחים בכירורגיה פלסטית ייחודיים ויוצאי דופן. לדוגמא ד”ר בן שושן היה בצוות של מנתחים פלסטיים אשר שיחזר פנים בפעם הראשונה בעולם. כמו כן ד”ר בן שושן אבנר נמנה על האיגוד לכירורגיה פלסטית.  בישראל ובאירופה. ד”ר בן שושן  אבנר החל לימודיו הרפואיים  כבר בגיל  צעיר בפקולטה לרפואה שבצרפת וסיים את לימודי התואר ברפואה ומיקרו כירורגיה. ד”ר בן שושן אבנר הפך בגיל 29 למומחה בתחום הכירורגיה הפלסטית והמשחזרת. ד”ר בן שושן אבנר ניתח אלפי מטופלים ברמת מקצועיות ורמת שרות גבוהה. בשנת 2003 ד”ר בן שושן אבנר פתח  מרפאה פרטית בארץ ברמת אביב ובהמשך פתח סניפים באשדוד ורעננה. במרפאות מטופלות ומנותחות אלפי לקוחות מרוצים  בליווי מקצועי, יחס אישי ושרות מתקדם.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן