מתיחת פנים

מתיחת פנים

המראה החיצוני הוא כרטיס הביקור של כולנו. עם השנים עור הפנים מאבד מקסמו וחיוניותו ואט אט מצטרפים קמטים נוספים. כל אחד רוצה לאהוב את מה שהוא רואה במראה בכל גיל ובכל מצב. במשך השנים ניכרים בפנים סימני הזמן. מרקם העור מאבד את האלסטיות והברק ונוצרים קמטים בפנים בעיקר סביב המצח, הצוואר והפה.  בנוסף ישנם גורמים נוספים כמו תורשה, קצב וסגנון חיים, תזונה, חשיפה לשמש, עישון ועוד.

נשים  שעברו בעבר ניתוחי מתיחת פנים, המראה המיוחד היה ניכר על פניהן.  כיום מה שמנחה את דר’ אבנר בן שושן פלסטיקאי מומחה, במתיחת הפנים הוא, להעניק לך מראה טבעי ורענן  המשדרג ומתמזג עם מבנה הפנים.

מתי עולה צורך בניתוח מתיחת פנים?

הצורך במתיחת פנים עולה כאשר יש צניחה של הרקמות בפנים ובצוואר וכתוצאה מכך נוצרים עודפי עור. צניחת הרקמות מתרחשת עם ההתבגרות בעקבות שינויים מבניים שונים:

  • ירידה באיכות ובכמות של סיבי הקולגן והאלסטין מביאה לשינוי במרקם עור הפנים שהופך לדק ורפוי ומאבד מגמישותו. כתוצאה מכך נוצרים עודפי עור לרוב מתחת לקו הלסת, בצוואר ובקדמת האוזן.
  • התרופפות של רצועות תומכות, שמקבעות את עור הפנים לרקמות התת עוריות, גורמת לנפילת רקמות הפנים למטה ולמרכז הפנים ויוצרת קפלי עור באזורים שונים בפנים.
  • צניחת השומן התת עורי תורמת לאובדן נפח באזור עצמות הלחיים, ויוצרת מראה מלבני ומאורך שמאפיין פנים מבוגרות יחסית.

מתיחת פנים וצוואר

בניתוח מתיחת פנים מעלימים את עודפי העור בפנים ובצוואר ויוצרים מראה מתוח צעיר רענן וטבעי. ניתוח מתיחת פנים עוצר את שעון הזמן באמצעות הסרת עור רפוי ומיותר ע”י חיזוק השרירים ושאיבת הצטברויות של שומן מיותר מאזור הפנים והצוואר.

נכון, לא ניתן להחזיר את הנעורים ולהסיר את כל הקמטים, אך ניתן גם ניתן להצעיר את המראה הכללי בשנים רבות. תוצאה של ניתוח מתיחת פנים מעין זה מושפעת בראש וראשונה מסוג העור, באם העור הוא שמנוני ועבה, גמיש, או עור דק הנוטה לקמטים דקים. גם לתורשה תפקיד נכבד. גורמים נוספים המשפיעים על התוצאה הוא אורח חיים בריא.

על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר יש לבצע את הניתוח למתיחת פנים בגיל מוקדם יחסים (סביבות גיל 50) מכוון שאז העור אלסטי יותר. במקרים מסוימים, כאר יש כתמים, חריצים עדינים וקמטים עדינים דר’ בן שושן משלב גם פילינג (קילוף שכבות עור). לעתים באזורים בהם ניתוח למתיחת פנים לא נותן מענה מזריקים חומרי מילוי למילוי חריצים.

שאלות ותשובות בנושא ניתוח מתיחת פנים

מדוע יש צורך בניתוח מתיחת עור הפנים? מה היא המשמעות של טיפול פלסטי בפנים? האם ניתוח לטובת מתיחת פנים נכון לכל אחד? איך בוחרים את הפלסטיקאי שלכם?

הפנים הם ללא שום צל של ספק כרטיס הביקור היוקרתי והחשוב ביותר עבור כל אחד ואחת. הפנים יאפשרו את יצירת הקשרים הטובים, את ההתרשמות הנכונה של בן השיח וכולי. כמו כן פנים יפות ואסתטיות יעזרו רבות ביצירת הביטחון העצמי הנדרש וחיזוק הדימוי העצמי. רבים וטובים נהנים בכל יום ממראה אסתטי יותר, רענן וצעיר יותר זאת כתוצאה מהליך כירורגי מקצועי המאפשר מראה פנים יפה הרבה יותר.

ניתוח מתיחת פנים הינו ניתוח המתבצע בהרדמה מלאה ואורך הניתוח הוא כארבע שעות לערך. לאחר הניתוח יש להישאר בהשגחה לאשפוז של יממה. חשוב מאוד לציין כי על מנת שיתאפשר ביצוע הניתוח יש לעבור את הבדיקות הנדרשות ולקבל את חוות דעתו של הרופא לאישור הניתוח.

ניתוח מתיחת פנים מעלים את כל אותם עודפי העור אשר נגרמים עם השנים. ישנן סיבות רבות לשינויים כאלה ואחרים בעור הפנים כמו הזדקנות העור, אורח חיים לא בריא, חשיפת יתר לתנאי מזג אוויר הפוגעים בעור הפנים וכולי.

לאחר ניתוח מתיחת פנים חשים תחושה לא נעימה אולם ניתן לצמצם את התחושה על ידי נטילת משככי כאבים. לאחר שבוע ניתן להסיר את התפרים. מומלץ לנוח כשבועיים לאחר הניתוח.

תהליך הייעוץ של מתיחת פנים

לפני קביעת סוג הטיפול חשוב להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה.

ד”ר בן שושן שמאחוריו שנות ניסיון רבות בקשר אישי עם מטופלים, יקדיש לך זמן איכות להיכרות ותשומת לב רבה על מנת לאפשר לך לבטא בנוחות את תחושותיך רצונותיך וציפיותיך מהתהליך כך שיוכל להגשים את חלומך.

שיחות אלו מאפשרות לד”ר בן שושן לתת לך את האינפורמציה המרבית, להבין אותך היטב ולהסביר לך את המגבלות הרפואיות המתאימות לך באופן אישי כך שתוכל/י לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורך.

חשוב שהמטופל יבין את כל השיטות ואת תופעות הלוואי של כל אחת מהן, על מנת שיבחר בחירה מושכלת יחד עם הרופא.

תהליך הניתוח של מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים מתבצע בהרדמה כללית ונמשך כארבע שעות ומחייב אשפוז ליממה.

הניתוח למתיחת פנים המנתח מבצע חתך מעל הרכה בקו השיער ומאחורי תנוך האוזן , דרך החתך מתבצעות פעולות הידוק וחיזוק הרקמות בעורף, ניתן למקם את הצלקת מתחת לקו השיער או בתוכו.

במהלך ניתוח למתיחת פנים מפרידים את שכבת העור מרקמות השומן והשריר, מותחים את העור לכיוון הרקות, האוזניים והעורף ומסירים את העור המיותר.

לאחר ניתוח מתיחת פנים

תהליך ההחלמה מניתוח למתיחת פנים

בדרך כלל לאחר ניתוח למתיחת פנים הכאבים אינם חזקים במיוחד ובאמצעות משככי כאבים ניתן להרגיעם.

כשבוע לאחר הניתוח למתיחת פנים יוסרו חלק מהתפרים. בנוסף מומלצת מנוחה במשך שבועיים
לאחר הניתוח.

ניתן לחפוף את השיער כשלושה ימים לאחר הניתוח למתיחת פנים.

דר’ בן שושן הינו רופא מומחה לעסוק בכירורגיה פלסטית ובמיקרו כירורגיה, מה שמעלה את אחוזי ההצלחה ושביעות הרצון בקרב הפציינטים לאחר ניתוח למתיחת פנים.

כמו בכל הליך כירורגי יתכנו סיבוכים, אף שהם נדירים, כמו פגיעה בעצב תחושתי בפנים, בחלקי האפרכסת של האוזן, ונשירת שיער באזור המנותח למשך מספר חודשים. ברוב המקרים הפגיעה היא זמנית בלבד.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן