Fr  צור קשר – Whatsapp  – 03-7285858 

ניתוחי פנים

הגיל והאקלים משפיעים על עור  הפנים ואינם מטיבים איתו. עם הזמן העור מאבד מגמישותו ונהיה רפוי. רפיון העור גורם להופעת קמטים וקמטוטים, וכבר לא ניתן להתגבר עליהם באמצעות תכשירי טיפוח ואיפור. גורמים תורשתיים, חשיפה לשמש, עישון, תזונה לקויה ועוד גורמים בריאותיים וסביבתיים עשויים לגרום גם לעור של אישה צעירה להיות רפוי וחסר ברק. ככל שאנו מתבגרים, מתחיל אצלנו תהליך של ירידה באיכות העור ורפיון של הרקמות סביב העיניים, בלחיים, בקו הלסת, סביב הפה ובצוואר. אצל אנשים רבים, הבעיות האסתטיות בפנים מופיעות בעיקר בשל הזדקנות העור או בשל נטייה  גנטית. כמו כל חומר בטבע, גם גופנו ועורנו עוברים עם הזמן שינויים שכיום אפשר לטפל בהם אך עדיין לא ניתן למנוע את התהליכים הטבעיים שגורמים לשינויים אלה. עם הזמן, שכבת העור העליונה, האפידרמיס, נחלשת ונעשית דקה יותר. כתוצאה מכך, מתרחשת צניחת עור, מעבר רקמות שומן לאזורי עור שונים וכן ירידה ברמות של הקולגן והאלסטין שהינם מרכיבים המספקים לעור גמישות ורכות.

בנוסף לתהליך בלתי נמנע זה, ישנם גם גורמים סביבתיים שמשפיעים על הזדקנות העור ויצירת קמטים, כגון: חשיפה מוגברת לשמש, עישון, תזונה לקויה, לחץ נפשי, בעיות שינה וכיו”ב. גם אם אנחנו מרגישים צעירים ומלאי מרץ, המראה שלנו משדר כובד ועייפות. הפתרון במקרה הזה הוא מתיחת פנים בשיטה של ד”ר אבנר בן שושן. מדובר במתיחת עור שמעניקה לפנים מראה טבעי ורענן. ניתוחי פנים יכולים לתקן את זה ולגרום לנו להיראות בדיוק כמו שאנחנו מרגישים! ניתוח פנים בשיטת ד”ר אבנר בן שושן אבנר מספק התאמה מושלמת למבנה הפנים ומעניק לפנים מראה טבעי ולא משאיר סימנים המעידים על התערבותו של כירורג פלסטי.

ניתוחי פנים וצוואר

ניתוחי פנים וצוואר הם ניתוחים המיועדים לשפר את מראה הפנים ולתקן את ההשפעות המזיקות של הגיל, קרינת השמש והעישון על הרקמות העמוקות של הפנים.

ד”ר אבנר בן שושן במסגרת התמחותו בתחום המיקרו כירורגיה וכירורגיה של הפנים והצוואר, הנחשב לאחד המומחים המובילים בתחום ניתוחי הפנים והצוואר ברפואה האסתטית המודרנית.

רבים המתעניינים בניתוח פנים וצוואר מביעים לעיתים חשש מפני מראה פנים לא טבעי, מתוח מדי ובובתי. הקפדה על ביצוע הליך ניתוחי מקצועי ועדין מאוד והתאמתו לסוג רקמת עור הפנים ולקנטורים הטבעיים של כל מטופל מונעת תופעה זו.רמת שביעות הרצון של המנותחים מתוצאות הניתוח שמבצע ד”ר אבנר בן שושן גבוה מאוד.

הכנה לניתוח מתיחת פנים

לקראת ניתוח מתיחת פנים יש לבצע הכנה מתאימה על מנת שהניתוח יעבור בצורה הבטוחה והמוצלחת ביותר וכך גם ההתאוששות וההחלמה ממנו.  לצורך ההכנה לניתוח יש להקפיד על הצעדים הבאים:

הפסקת עישון – ההכנה לניתוח מחייבת הפסקת עישון בחודש שקודם לניתוח (וגם חודש לאחר מכן).  העישון פוגע בזרימת הדם התקינה, עלול לגרום לסיבוכים ולהאט את הריפוי וההחלמה מהניתוח. ביצוע בדיקות – בדומה לכל ניתוח, גם לפני ניתוח מתיחת פנים יש לבצע בדיקות דם, צילום חזה, אק”ג, ובדיקות אחרות שד”ר בן שושן הכירורג הפלסטי ימצא לנכון להורות על ביצוען. הימנעות מנטילת תוספי מזון ותרופות שפוגעות בקרישה, בהתאם להנחיית הרופא. מריחת קרם לילה (במידה והניתוח כולל גם קילוף)  ורחצה בסבון מיוחד  לפרק זמן כפי שיונחה על ידי הרופא. בערב שלפני הניתוח יש לחפוף את השיער להימנע ממריחת קרם או איפור על הפנים. ביום הניתוח – יש להיות  בצום לפי הנחיית ד”ר בן שושן אבנר הכירורג הפלסטי, להסיר תכשיטים ולדאוג למלווה לניתוח מתיחת הפנים.

תקופת ההחלמה לאחר ניתוחי פנים

ניתוחי פנים כוללים בתוכם סוגים שונים של ניתוחים, וזמן ההחלמה הממוצע משתנה לפי סוג הניתוח. כך לדוגמה, זמן ההחלמה מניתוח הרמת גבות או הרמת עפעפיים יהיה קצר יותר מתקופת ההחלמה שנדרשת אחרי ניתוח מתיחת פנים וצוואר. גם התגובה לכל ניתוח ספציפי וזמן ההחלמה ממנו משתנים בין מטופלת אחת לאחרת בהתאם לגיל, מצב הפנים, סוג העור וכיו”ב.

במקרה של ניתוח מתיחת פנים וצוואר, נדרשת תקופת החלמה ומנוחה לפחות לשבועיים, כאשר מומלץ לחזור לפעילות גופנית ספורטיבית רק לאחר 4 שבועות. בשבוע הראשון לאחר הניתוח, המטופלים עלולים לחוש אי נוחות, נפיחות, סימנים כחולים כתוצאה משטפי דם ולפעמים גם כאבים. במהלך השבועיים הראשונים שמוקדשים להחלמה, צריך להגיע לביקורת אצל המנתח הפלסטי ולאחר מכן מומלץ להישאר במעקב במשך מספר חודשים.

ניתוחי פנים להרמת עפעפיים

עפעפיים כבדים ונפולים מעניקים לפנים מראה עייף, עצוב ומבוגר. עפעפיים נפולים יכולים להוות אף בעיה בריאותית ולא רק אסתטית, ולהקשות על הראיה, להגביל את שדה הראיה. כל אלה ניתנים לפתרון על ידי ניתוח להרמת עפעפיים. מדובר בניתוח לא מסובך שמסוגל מיד לשנות את הבעת הפנים. במקום פנים עייפות, מבוגרות ועצובות מתקבל מראה צעיר, חיוני ורענן, כשהחיוך תופס לא רק את הפה, אלא ניכר גם במבט, שכבר לא מוסתר יותר מאחורי עפעפיים כבדים ונפולים..

ניתוחי פנים להרמת גבות

צניחה או שקיעה של הגבות, בדומה לעפעפיים נפולים, גורמת למראה עייף ועצוב. לעיתים מבנה הגבות גורם לפנים להיראות דואגות או עייפות. הרמת גבות משנה את הבעת הפנים ואת המסר שבן אדם מעביר לאנשים. נוסף על כך הרמת גבות מעלימה קמטים באזור העיניים, משפרת את מצב קמטי הבעיה במצח וגורמת לפנים להיראות צעירות יותר. מדובר בניתוח לא מסובך שאורך כשעה ומשפיע בצורה ניכרת על הבעת הפנים ומראה עור הפנים. הרמת גבות נפולות מסוגלת “למחוק” גיל, דאגה ועייפות מהפנים, ולהשאיר אותן צעירות ורעננות.

ניתוחי פנים להצמדת האוזניים

כ-5% מהאוכלוסייה סובלים ממבנה אוזניים בולטות ולא סימטריות. מדובר בתופעה שעוברת בתורשה ונעוצה במבנה הגנטי של האפרכסת. האפרכסת מורכבת ממספר קווי מתאר בסיסיים של הסחוסים הבונים את מבנה האוזן. כאשר קיים מחסור בקווי השלד הסחוסיים של האפרכסת, ישנה התרחקות מהקרקפת וכתוצאה מכך נוצר המראה השונה של האוזניים. אוזניים בולטות או א-סימטריות מהוות בעיה אסתטית שגורמת לחוסר ביטחון, דימוי עצמי נמוך ובושה. זאת בעיקר בקרב ילדים שסופגים מהסביבה הערות מעליבות על מראה האוזניים. על כל אלה ניתן להתגבר בעזרת ניתוח להצמדת אוזניים המהווה פתרון מיטבי לבעיה. ניתוח להצמדת אוזניים הוא ניתוח פשוט יחסית, שניתן ומומלץ לבצע אותו מגיל 6 ומעלה. ככל שהניתוח יבוצע מוקדם יותר, כך הדבר ימנע מהילד עוגמת נפש והצקות מצד חברה הסובבת אותו. חשוב לציין כי ניתוח הצמדת אוזניים נעשה אך ורק מסיבות אסתטיות ואין לו כל השפעה על השמיעה של המטופל. ד”ר אבנר בן שושן, מומחה בכירורגיה פלסטית ובמיקרו כירורגיה ביצע במהלך השנים ניתוחים רבים של הצמדת אוזניים לילדים ומבוגרים בהצלחה רבה.  

ניתוחי פנים לגברים

מאז הומצאו הניתוחים הפלסטיים בכלל וניתוחי הפנים בפרט, נדמה היה כי מדובר בתחום נשי בלבד. כיום, תפיסה זו הולכת ומשתנה, כשיותר ויותר גברים מקפידים על המראה החיצוני שלהם, משתמשים בתכשירים קוסמטיים, עוברים טיפולי פנים ונכונים גם לעבור ניתוחים פלסטיים בפנים. בהתאם לכך, ענף הרפואה האסתטית החל להתאים את עצמו גם לגברים ולפתח טכניקות במיוחד עבורם. מכיוון שגברים רבים לא הקפידו בצעירותם על שגרת טיפוח בדומה לנשים, אצל רבים מהם ניכרים סימני הגיל בצורה משמעותית יותר. בהתאם לכך, הולכת ועולה הפופולריות של ניתוחי פנים בקרב גברים המעוניינים לחוות אנטי אייג’ינג ולהתחדש במראה רענן ומתוח יותר.

האם ניתן לערוך ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות בלבד?

ניתוח פנים להרמת עפעפיים תחתונות נעשה בדרך כלל יחד עם ניתוחי פנים להרמת עפעפיים עליונות אך בהחלט יכול להיעשות גם בנפרד.
ככל שמתבגרים הרקמות הפנימיות של העור הופכות להיות רפויות ונפולות יותר, נוצר עודף עור המתבטא בקמטים מוגברים או בלט שומני. אנשים בגיל זה נראים עם שקיות או שקעים מתחת לעיניים.
הפגיעה בעפעפיים התחתונות היא בעיקרה אסתטית, אך יכולה לגרום גם לבעיות רפואיות כגון פגיעה בשדה הראייה והתפתחות דלקות עיניים חוזרות.

האם ניתוחי פנים כוללים גם ניתוחי מתיחת צוואר?

ניתוחי פנים וצוואר יכולים לתקן צוואר רפוי עם עודפי שומן ולהצעיר משמעותית את המראה. בתהליך ההתבגרות עור הצוואר של כולנו, נעשה רפוי עם עודפי שומן וקמטים, הסנטר נעשה כפול מבצבצת פימה, קו הלסת צונח, הזווית של הסנטר והצוואר מטשטשים. כאשר אצל גברים בנוסף הגורגרת עשויה להיות רפויה. התרופפות הצוואר לא פעם מקדימה את נפילת הפנים ועל כן ניתוחי פנים וצוואר כול כך משמעותיים לאסתטיקה הכללית. בניתוח מתיחת צוואר, מותחים את עור הצוואר והתת עור שמתחת, במטרה להשיג מראה צעיר יותר בקרב נשים וגברים. הניתוח מבוצע בדרך כלל יחד עם ניתוח מתיחת הפנים.

ד”ר אבנר בן שושן, מומחה בכירורגיה פלסטית ומיקרו-כירורגיה, של ניתוחי פנים, מתיחת עור הפנים, הרמת עפעפיים, הרמת גבות וצבר ניסיון רב בתיקון בעיות אסתטיות באוזניים וביצע בהצלחה ניתוחים רבים להצמדת האוזניים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן